Натяжні стелі стали невід’ємним атрибутом сучасних інтер'єрів. Сьогодні це один з найпопулярніший видів оформлення приміщень. Проте покупцю інколи дуже важко розібратися в розмаїтті представлених на ринку матеріалів. Аби не помилитися з вибором, потрібно детальніше ознайомитися з видами натяжних стель.

Залежно від матеріалу всі стелі поділяються на два основні типи: тканинні і з ПВХ-плівки. Тканинні натяжні стелі міцні, стійкі до пошкоджень, і монтувати їх можна майже під бетонною стелею, за рахунок чого зберігається висота приміщення. Таке матове покриття з яскраво вираженою, схожою зі штукатуркою текстурою дозволяє стелі "дихати" і не змінює своїх властивостей при перепаді температури. Проте тканинна стеля примхливіша в догляді, ніж ПВХ-плівка, та й коштує в рази дорожче.


Натяжні стелі з ПВХ-плівки мають широке застосування за рахунок багатої кольорової палітри і великої кількості текстур. Вони непримхливі у догляді, здатні приховати недоліки бетонного перекриття і комунікації, а в разі потопу зможуть затримати воду. Проте їх можна встановлювати лише в отоплювальних приміщеннях і вони бояться механічних пошкоджень, особливо гострими предметами. 

 

За типом покриття стелі з ПВХ-плівки поділяються на:

  • глянцеві;

  • матові;

  • сатинові;

  • текстурні;

  • «металік» і «перламутр»;

  • перфоровані;

  • напівпрозорі;

  • з фотодруком;

  • комбіновані.Дзеркальні властивості глянцевих натяжних стель допомагають візуально збільшити кімнату. Це найпопулярніший вид серед ПВХ-плівок. Вони чудово виглядають у багаторівневих конструкціях, а їхня велика кольорова гама дозволяє урізноманітнити будь-який інтер’єр. Саме цей вид покриття застосовують під час створення стелі «зоряне небо», для перфорації, фотодруку та інших ефектів. 

 

Більш стримані матові натяжні стелі відрізняються глибиною тонів і гарно виглядають з прихованою підсвіткою. Завдяки структурі, що нагадує віртуозно оштукатурену поверхню, таке покриття чудово гармоніює з практично будь-яким декором. Такі полотна часто використовують у складних стельових конструкціях, а доступна ціна робить їх популярним серед споживачів.

 

Гладенька з м’яким сяйвом фактура сатинових натяжних стель виглядає дуже благородно. Це полотно поєднало в собі найкращі якості глянцевої і матової плівок. Перламутровий ефект стелі із сатину додасть кімнаті шарму, витонченості та затишку. За сатиновим полотном легко доглядати. З недоліків можна виділити скромну кольорову гаму і нееластичність, тому їх не використовують для багатоярусних конструкцій. 

Текстурна натяжна стеля – рельєфне покриття, яке імітує інші матеріали: шкіру, камінь, дерево, тканину. Така стеля може стати справжньою окрасою будь-якого інтер’єру. Текстурні полотна доволі міцні і мають великий вибір кольорів і фактур. Проте, чим рельєфніша стеля, тим важче за нею доглядати. Та й по ціні вони суттєво відрізняються від інших полотен. 

Ніжні переливи, блиск металу, шовковиста поверхня і візуальне збільшення приміщення – натяжні стелі з ефектом «металік» і «перламутр» додадуть оригінального вигляду кожній кімнаті. Така плівка щільніша і важча за інші, а тому краще зберігає тепло і підсилює звукоізоляцію. Проте, як і усі полотна преміум-сегменту, «металік» і «перламутр» поєднуються не з усіма видами оздоблення і вимагають особливого освітлення.

 

Напівпрозорі натяжні стелі є одним із найоригінальніших способів декорування приміщення. Між плівкою, що добре пропускає світло, і бетонним перекриттям встановлюються світлові пристрої. В результаті чого виходить в буквальному сенсі поверхня, що світиться. Вона може бути єдиним джерелом світла у кімнаті, а може доповнюватися додатковими світильниками. Основний недолік такої стелі той, що при монтажі втрачається до 15 см висоти приміщення. 


Новинкою на ринку натяжних стель є перфоровані натяжні стелі. Складається така конструкція з двох шарів плівки, на одній з яких прорізають отвори різної форми. Поєднання різних фактур і кольорів, найрізноманітніший вигляд перфорації створюють унікальний візуальний ефект, додаткову глибину і об’єм. Це прекрасний варіант для тих, кому звичайне полотно здається нудним, але він не може дозволити собі через висоту стель багаторівневі конструкції. 

 

Натяжні стелі з фотодруком – чудовий спосіб додати в інтер’єр нотку оригінальності. Зображення можна наносити і на тканинну, і на стелю з ПВХ-плівки. Різноманітні малюнки, репродукції картин, Ваші фото і навіть 3D-зображення – фотодрук на натяжній стелі дозволить Вам втілити в життя будь-яку дизайнерську ідею. Головне – ретельно підійти до вибору зображення, адже милуватися ним Вам доведеться не один рік.

 

Створити виразний декоративний ефект і зонувати приміщення без складних конструкцій можна за допомогою комбінованої натяжної стелі. Сучасні технології дозволяють спаювати без помітних швів будь-які види полотен. Поєднання кількох матеріалів, кольорів та текстур дає можливість створити унікальний дизайн. 

Вибір натяжної стелі – справа непроста, адже так легко розгубитися у величезному асортименті матеріалів. Компанія «Ваша стеля» допоможе Вам розібратися і обрати ідеальне оздоблення саме для Вашої стелі.